Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... CCC COPIL
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

CCC COPIL

BUNA ZIUA,
Va rog din suflet ajutati-ma cu un raspuns , am lucrat vreme de 4 ani , la o firma dupa care mi-am dat demisia 06.09.2016, la interval de 15 zile mai exact pe dat de 21.09.2016 m-am angajat in invatamat pe perioada determinata contractul meu se incheie la sfarsitul lui august , acum sunt insarcinata intrebarea este Pot beneficia de ccc dar de somaj in situatia in care nu prind nici un post (si mi se incheie contractul de munca)? multumesc din suflet astept raspuns.
1. Care este data prezumata a nasterii ?

2. Din ce ati mentionat in mesaj, puteti beneficia de somaj in in situatia in care nu mai sunteti angajata la expirarea perioadei pentru care v-a fost incheiat c.i.m.