Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... CARTEA TEHNICA A CONSTRUCTIEI
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

CARTEA TEHNICA A CONSTRUCTIEI

<< Buna ziua, dezvoltatorul de la care am cumparat apartamentul si care este si presedintele de asociatie nu vrea sa puna la dispozitie cartea tehnica a constructiei chiar daca i-am cerut in repetate randuri in scris pe e-mail.
Ce putem face in acest caz ?
Cui ne putem adresa?
Multumesc anticipat pentru raspuns. >>
Daca presedintele de asociatie refuza sa raspunda la solicitarile proprietarilor,sesizati oficial serviciul specializat din primarie
Exista varianta sa intrati in posesia cartii tehnice direct de la serviciul urbanism din primarie care detine intreg dosarul cu documentele constructiei