Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Achizitie directa - anunt publicitate in SEAP
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Achizitie directa - anunt publicitate in SEAP

Buna ziua,
Va rog sa ne ajutati in urmatoarea situatie:
- autoritatea contractanta posteaza anunt de publicitate ptr o achizitie directa in SEAP. In anunt sunt prezentate clar conditiile de participare si criteriile de adjudecare.
Unul din ofertanti (declarat necastigator) poate face contestatie la atribuirea achizitiei in situatia in care acesta constata ca nu au fost respectate solicitarile din anuntul de achizitie?
Astept cu interes raspunsurile dvs.
Va multumesc!

Bună ziua,

Puteţi face constestaţie în condiţiile legii contenciosului administrativ la instanta de la sediul autoritatii contractante. CNSC nu are competenta pentru achizitiile directe.

Laura
Am inteles, va multumesc pentru raspuns.