Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Expertiză
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Expertiză

Doresc să solicit efectuarea unei expertize în vederea verificarii dacă cota parte indiviză a fost corect calculată.

Ce fel de expertiză trebuie să solicit şi care este prevederea legală?
Nu va trebuie nicio expertiza.
Va trebuie suprafata utila de la toate ap. din bloc si puteti verifica singur.

Care este de fapt problema dvs.? Ne puteti spune ceva?
GHEORGHIAN a scris:
Doresc să solicit efectuarea unei expertize în vederea verificarii dacă cota parte indiviză a fost corect calculată.

Cota parte indiviza este consemnata in actul dumneavoastra de proprietate. Daca dumneavoastra credeti ca ceea ce scrie acolo nu este corect, mergeti la un notar sa verifice sau la un specialist in cadastru.

da, e posibil ca actele cadastrale sa fie gresite.
Am o asociatie in aceasta situatie: fiind un bloc relativ mic s-a cerut refacerea cadastrala a intregului bloc.

Dar, asa cum s-a mai spus, care e nemultumirea dumneavostra?