Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Hotarare de Dizolvare si Lichidare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Hotarare de Dizolvare si Lichidare

Buna ziua,

Ma poate ajuta cineva cu un exemplu de Hotarare de Dizolvare si Lichidare pentru un SRL cu 2 asociati?

Va multumesc,
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua,

Va multumesc pentru raspuns. Noi am avut activitatea suspendata, la cerere, 3 ani de zile, acum am depus aceasta AGA de dizolvare. Ce ar mai urma? Am fost pe la ONRC si ANAF... si putini reusesc sa iti dea un set de pasi / detalii.

Va multumesc,
PS: avem nevoie de lichidator?
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua,

Va multumesc pentru raspunsuri. Noi am considerat ca este mai simplu, pentru ca societatea a avut activitatea suspendata temporar in ultimii 3 ani, iar ca patrimoniu nu are decat o casa de marcat. Nimic altceva. Cum hotararea, in urma cererii noastre de dizolvare, va veni maine, o sa vedem ce pasi mai sunt de facut.

Va multumesc mult,