Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Permis Numere False și Neimatriculat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Permis Numere False și Neimatriculat

Sa trăiți am fost oprit in trafic pe data de 17-01-2017 cu un auto cu numere false și neimatriculat in brief mare și mic scria numerele false care erau și montate pe mașina au trecut aproape 4 luni de când știu doar ca dosarul meu este la procuror nu m-au chemat niciodată doar am fost eu și le-am prezentat actul de vânzare cumparate între mine și respectivul ce pot risca ....
Nu stiu ce intelegeti dvs prin "am si avocat",dar daca intr-adevar ati angajat un avocat sa va asiste/reprezinte in fata organelor judiciare in ceea ce priveste acest dosar penal, ar trebui sa va si lamureasca sub toate aspectele, se pare ca dvs nu ati inteles deloc acuzatia care vi se aduce si nici consecintele penale pe care le implica.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
Aveți dreptate in tot ce Spune-ți puteți sa ma lămuriti sa înțeleg și eu ?
Exista și un caz favorabil o amenda o suspendare nu am avut niciun accident nimic am cazierul curat sau pot ajunge și la anulare?
Amenda penala sau o pedeapsa cu suspendarea executarii sub supraveghere, implica anularea permisului.
Daca aveti avocat angajat vorbiti cu el cum sa procedati si sa faca toate demersurile avocatiale ca sa scapoati fara cazier.
Doar avocatul care se ocupa de caz poate sa va apere in concret si daca ati ales avocatul potrivit ati putea avea sanse in functie de mai multe circumstante concrete.

O condamnare penala inseamna obligatoriu cazier.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat