Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Vanzare autoturism
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Vanzare autoturism

Buna ziua ,
masina este pe firma sector 2 achizitionata din 2009 , in 2011 am schimbat sediul firmei pe ilfov , talon neschimbat ,
Pentru vanzare auto se poate face contract de vanzare -cumparare si scoatere din evidenta de la taxe si impozite sector 2 sau de unde am sediul firmei din Ilfov
Pentru incheiere documente tranzactionare auto,este necesar certificat fiscal si fisa de radiere de la unitatea administrativ teritoriala unde este in evidenta fiscala bunul mobil