Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Ce acte trebuie sa primesc de la vanzator la ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Ce acte trebuie sa primesc de la vanzator la cumpărare casa

Salut.

Ma poate ajuta cineva cu un răspuns, va rog.
Ce acte trebuie sa îți pună la dispoziție vânzătorul după cumpărarea unei case?
O lista în ordinea importantei ar fi foarte folositoare.

Va mulțumesc anticipat.
Buna seara,
Actul de vanzare cumparare, actele anterioare de vanzare cumparare care mai sunt
Daca e cazul, chitanta descarcatoare pentru plata totala a valorii imobilului.
Oricum TOATE actele vi le da notarul
Și alte acte, autorizării care au folosit la construcția acestui imobil nu trebuiesc predate cumpărătorului?