avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1121 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Ce acte trebuie sa primesc de la vanzator la ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Ce acte trebuie sa primesc de la vanzator la cumpărare casa

Salut.

Ma poate ajuta cineva cu un răspuns, va rog.
Ce acte trebuie sa îți pună la dispoziție vânzătorul după cumpărarea unei case?
O lista în ordinea importantei ar fi foarte folositoare.

Va mulțumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Cornelvi , utilizator 00:11, 12 Mai 2017
Buna seara,
Actul de vanzare cumparare, actele anterioare de vanzare cumparare care mai sunt
Daca e cazul, chitanta descarcatoare pentru plata totala a valorii imobilului.
Oricum TOATE actele vi le da notarul
Și alte acte, autorizării care au folosit la construcția acestui imobil nu trebuiesc predate cumpărătorului?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Refuz incheiere contract lipsa_id lipsa_id Salut....Va rog un sfat S-a incheiat un contract de vanzare cumparare asupra unui imobil, insa neautentificat la notar, ci doar in sub semnatura ... (vezi toată discuția)
Casa noua - ajutor magyari magyari Povestea, pe scurt, este urmatoarea: Am vazut niste case dragute, m-am interesat putin despre constructor, dupa care am batut palma. Ideea a fost sa semnam ... (vezi toată discuția)
Contract de vanzare auto folosit gabrielsolon gabrielsolon buna seara ,am vandut un autoturism folosit cu contract vanzare cumparare descarcat model de pe net trebuie sa l mai inregisatrez la notar deci am predat ... (vezi toată discuția)