avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Indemnizatie delegare
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Indemnizatie delegare

Sunt angajat M.A.I. la Politia de Frontiera (I.T.P.F. Timisoara) si am fost delegat in interes de serviciu in perioada 02.10.2016-02.12.2016,la un sector al politiei de frontiera la 35 km de sediul sectorului unde sunt incadrat...nu am primit nici acum indemnizatia de delegare...mentionez ca deplasarea dus-intors am facut-o cu autoturism de serviciu...in ordinul de serviciu fiind specificat orele 06.30-21.00 in ture de 12/24,12/48...ordinul de serviciu fiind facut pe TOATA luna(02.10-31.10.2016 si 01.11-30.11.2016) nu pe fiecare zi de serviciu(tură).Am sunat lunar la biroul financiar al inspectoratului teritorial Timisoara,de acolo m-i s-a comunicat ca au fost gresite pontajele,ca nu sunt bani (mentionez ca suntem 4 persoane care am fost delegati in acea perioada si nici unul nu am primit indemnizatia)...alti colegi delegati de la alte compartimente au primit banii.In concluzie...ce am de facut in continuare?Sa fac un raport scris catre financiar sau catre inspectorul sef al I.t.p.f. Timisoara? Sau direct la Bucuresti?imi dati o idee cum sa-l întocmesc?Multumesc.Astept raspuns.

Alte discuții în legătură

Indemnizatie delegare laurentiu79 laurentiu79 nt angajat M.A.I. la Politia de Frontiera (I.T.P.F. Timisoara) si am fost delegat in interes de serviciu in perioada 02.10.2016-02.12.2016,la un sector al ... (vezi toată discuția)
25% studii superioare politie popescuvirgil44 popescuvirgil44 Buna ziua! Lucrez Politia de Frontiera incadrat ca agent si as dori sa stiu daca pot beneficia de ajutorul pentru studii superioare. Sunt absolvent de Drept, ... (vezi toată discuția)
Respingere cerere pensie mai Marilena Baiko Marilena Baiko Bună ziua Soțul meu a fost angajat în luna mai 1992, ca militar angajat pe baza de contract la jandarmerie,apoi anul 2001 ,a fost transferat în interes de ... (vezi toată discuția)