Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Greseala de editare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Greseala de editare

Buna ziua
Intr-o decizie de incerare cu art 55 lit b la data incerari s-a trecut in mod eronat anul 2010 in loc de 2012. Decizia a fost inregistrata cu nr din 2012 si in revisal data a fost trecuta corect.
Care sunt consecintele juridice ale acestei erori?
Se face o decizie de corectare a erorii materiale.
Ce este credit anul incetarii sau al emiterii?
Ce este gresit anul incetarii sau al emiterii?
Multumesc
In exemplarul arhivat eroarea a fost corectata: text taiat scri sus text corect si semnatura langa
Intrebarea era legat de exemplarul dat fostului angajat. E corect ca orice actiune e acum prescrisa si ca acea eroare nu mai poate duce la nici o actiune?
Daca este gresit anul incetarii, atunci a produs / produce efecte juridice .

Detineti si adeverinta de vechime pentru acea perioada?