Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cerere interventie voluntara accesorie intr-un proces ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cerere interventie voluntara accesorie intr-un proces civil

Buna ziua!
Se poate face o cerere de interventie voluntara accesorie intr-un proces de stabilire program de vizita minor?
Multumesc mult!
Trebuie indeplinite conditiile prevazute de art.61(1)NCPC"Oricine are interes poate interveni intr-un proces care se judeca intre partile originare."Ca atare, trebuie sa justificati un interes,si art.61(3)NCPC"Interventia este accesorie,cand sprijina numai apararea uneia dintre parti".
Multumesc mult!
Depinde de calitatea si interesul dvs, depinde de tipul interventiei si de stadiul procesual.