Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe TV sala asteptare cabinet stomatologic
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

TV sala asteptare cabinet stomatologic

Buna ziua, astazi a trecut pe la cabinetul stomatologic al sotiei, un domn de la UPFR (uniunea producatorilor de fonograme din romania) pretinzand ca trebuie sa platim o taxa per TV (avem 2) pentru ca ele functioneaza in sala de asteptare si intr-un cabinet din cele 4 existente la locatie. De asemenea pentru ca intr-un alt cabinet colocat, de fizioterapie, se asculta muzica de pe Youtube, a fost somata si domnisoara de acolo sa incheie un contract cu ei. Am nevoie de lamuriri pentru ca mi se pare un pic absurd tinand cont ca televizoarele merg in general pe canale de stiri. Va multumesc anticipat pentru ajutor
Holurile, salile de asteptate, receptiile , etc. sunt si ele asimilate spatiului public. Ca atare, legea pretinde o taxa pentru difuzare programe in spatiille publice.