avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 205 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cerere de recurs in casatie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

cerere de recurs in casatie

Buna, vreau sa stiu t o cerere de recurs in casatie cu o cauza si motivele concret detaliate va rog!
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 11:53, 16 Mai 2017
Buna ziua!

Puteti scrie mai corect? Nu se intelege solicitarea dvs.

Cu stima.
mi s-a solicitat un model de cerere de recurs in casatie in materie penala, cu motivele clar enuntate. :/
Motivele se expun in raport de speta.
Nu exista ceva la modul general si sa se admita un recurs in casatie pe aspecte generale.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Model cerere de recurs in interesul legii laur2013 laur2013 Buna seara, ma puteti ajuta cu un model de cerere de recurs in interesul legii adresata catre Inalta Curte de Casatie si Justitie? Va multumesc. (vezi toată discuția)
Recurs - casare cu retinere sau cu trimitere? eugen82 eugen82 Am termen recurs , la fond nu s-a cercetat fondul, a fost respinsa cererea pe exceptie. Prin cererea de recurs am solicitat casarea si trimiterea spre ... (vezi toată discuția)
Rejudecare propunere de arestare preventiva ayahuasca ayahuasca credeti ca este posibil ca o instanta de recurs, care solutioneaza recursul inculpatului impotriva incheierii instantei de fond prin care s-a dispus arestarea ... (vezi toată discuția)