Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... cuantum suma poprita din salariu
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

cuantum suma poprita din salariu

Buna.
Platesc lunar pensie alimentara si am si popriri pe salariu - credite.
Daca Pensia alimentara o achit personal, prin depunere in contul bancar deschis pe numele fiului, restul sumei ce poate fi poprita (astfel incat pensia + poprirea = 50% din salarul net) biroul salarizare va tine cont de suma ce o achit ca si pensie alimentara, astfel ca acestea cumulate sa reprezinte 1/2 din salariul net, sau trebuie sa mi se faca poprire pe salariu si suma ce reprezinta pensia alim.?
Multumesc !
Cei care sunt in masura sa va raspunda sunt cei de la Biroul de Salarizare.

Foarte probabil (sper sa nu gresesc) va vor cere un document din care sa reiasa ca faceti plata personal pentru pensia alimentara, sau un angajament... dar e de discutat cu ei.
Cristian Mazilu, Consultant credite si finantari
Numai prin contestatie la executare ați putea rezolva sau dacă vi se înființează poprire și pt pensie.