Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Documente ce trebuie depuse de PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Documente ce trebuie depuse de PFA

Bine v-am gasit!

O sa incerc sa fiu la obiect:

Am inregistrat PFA-ul incepand cu 1 mai si prin declaratia 220 am ales sistemul real de impozitare cu codul caen principal 4791.

Intrebarile mele sunt urmatoarele:
Ce documente trebuie sa depun ca PFA in cursul unui an? Cand trebuie sa platesc taxe, impozite si sa merg la ANAF?

Multumesc!
Acum ca ati depus d220, urmeaza sa primiti acasa decizia de impunere in care aveti trecute sumele de plata si termenele (pana pe 25 a ultimei luni din fiecare trimestru). Anul urmator veti depune d200 cu situatia realizata in anul precedent.