avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 963 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Documente ce trebuie depuse de PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Documente ce trebuie depuse de PFA

Bine v-am gasit!

O sa incerc sa fiu la obiect:

Am inregistrat PFA-ul incepand cu 1 mai si prin declaratia 220 am ales sistemul real de impozitare cu codul caen principal 4791.

Intrebarile mele sunt urmatoarele:
Ce documente trebuie sa depun ca PFA in cursul unui an? Cand trebuie sa platesc taxe, impozite si sa merg la ANAF?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 13:11, 17 Mai 2017
Acum ca ati depus d220, urmeaza sa primiti acasa decizia de impunere in care aveti trecute sumele de plata si termenele (pana pe 25 a ultimei luni din fiecare trimestru). Anul urmator veti depune d200 cu situatia realizata in anul precedent.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit pfa Alexx_00 Alexx_00 Buna ziua ! V-as ruga sa-mi raspundeti si mie,daca deschid un PFA ,cand trebuie declarat venitul la Fisc pt impozit ,lunar sau la cateva luni ?Exista o data ... (vezi toată discuția)
Depunere declaratii pfa traducator sonia1978 sonia1978 Buna ziua, Sunt traducator PFA, inregistrat la Adm. Financiara, in sistem real, neplatitor de TVA. Anul trecut in luna ianuarie am depus la Adm. Financiara ... (vezi toată discuția)