Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie

Buna seara, am și eu o problema..Vreau să mă mut in alt oraș unde am găsit și loc de muncă doar că actualul șef mă forțează să stau in preaviz trecandu.ma absent nemotivat ( chiar dacă nu s.a mai angajat nimeni de la începutul anului)..Pur și simplu nu vrea să mă lase să plec.ce pot face?
Și se trece în revisal și mă poate afecta nu?
In REVISAL va apare temeiul de drept al incetarii c.i.m. si, dupa caz, suspendarea c.i.m. pentru absente nemotivate (numai daca se va decide asa ceva).