Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Reîntoarcerea la munca după ccc dar la alt angajator
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Reîntoarcerea la munca după ccc dar la alt angajator

Bună! Doresc sa îmi reiau activitatea și sa încep serviciul. Vreau sa ma angajez la alta firma fata de cea din care am întrat în C. C. C. Ce presupune acest lucru și care sunt pasi de urmat? Menționez ca, luna aceasta în 26 se termina C.c.c Mulțumesc frumos!
In acest caz :
- la angajatorul de unde ati intrat in CCC depuneti o cerere de incetare a suspendarii c.i.m. si totodata de incetare a c.i.m. cu acordul partilor (art.55 lit.b din Codul muncii), cu aceeasi zi.

- la noul angajator incheiati c.i.m.
data inceperii activitatii = data incetarii vechiului c.i.m.