Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Codul de procedura penala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Codul de procedura penala

La ce fel de zile face referire alin4 al Art. 339 din codul de procedura penala: calendaristice sau lucratoare?

"Art. 339 alin. (4) In cazul solutiilor de clasare ori de renuntare la urmarire, cand acestea au fost dispuse prin rechizitoriu, plangerea se face in termen de 20 de zile de la comunicarea copiei actului prin care s-a dispus solutia."
Calendaristice.