Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plangere penala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Plangere penala

Care este termenul de depunere a plangerii penale impotriva unei persoane pt savarsirea infractiunii de vatamare corporala dupa un accident?
Vatamare corporala spuneti dvs., dar poate ca nu este vatamare corporala, poate este altceva, de pilda Lovirea sau alte violente sau Vatamare corporala din culpa, nu stim. Oricum, ca sa nu riscati nimic, depuneti plangerea in 3 luni din ziua in care dvs sau persoana vatamata a aflat despre savarsirea faptei.