Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Amenda rovinieta la o masina vanduta
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Amenda rovinieta la o masina vanduta

E adevarat ca pot trimite pe e-mail la CNADNR dovada ca am vandut
si radiat fical o masina si ca noul proprietar este cel trecut in actul de vanzare cumparare ?
Daca ati primit deja amenda pe numele d-voastra, trebuie sa contestati PVCC in instanta in termen de 15 zile de la data comunicarii amenzii - aceasta este singura modalitate de anulare a amenzii. In instanta depuneti si copii ale actelor care dovedesc faptul ca ati vandut masina / ca la data la care masina a fost "prinsa" fara rovinieta nu mai era in proprietatea d-voastra.