Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere reexaminare taxa timbru respinsa. Nu am primit ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere reexaminare taxa timbru respinsa. Nu am primit raspunsul acasa. ce fac?

In data 11.05.2017 am solicitat prin fax si in termenul legal de 3 zile de la comunicarea adresei reexaminarea unei taxe de timbru. Solicitarea am facut-o prin fax deoarece nu sunt din aceeasi localitate cu instanta unde trebuie judecata cauza. La cererea de reexaminare nu am primit deocamdata un raspuns la adresa de domiciliu. Am tot verificat pana ieri si in portal nu se publicase nimic.
Abia astazi-25.05.2017, dupa N-zile se publica pe portalul instantei urmatoarele:
Data inregistrare cerere 11.05.2017, data ultimei modificari 19.05.2017, iar la solutie scrie urmatoarle: ,,Tip solutie: Respinge cererea
Solutia pe scurt: Respinge cererea de reexaminare formulată de petent-reclamantul X împotriva modului de stabilire a taxei de timbru. Definitivă. Pronunţată în şedinţa publică din 17 mai 2017.
Document: Încheiere finală (dezinvestire)-17.05.2017"
CE INSEAMNA INCHEIERE FINALA (DEZINVESTIRE)...Ce sa inteleg?
Dezînvestirea instantei este o formula juridica prin care se pronunta incetarea functiei jurisdictionale a judecatorului, implicit a instantei, avand efect extinctiv raportat la acea cauza.