Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... desfintare ordonanta
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

desfintare ordonanta

Care sunt urmatorii pasi de urmat acum daca am avut un proces de anulare a ordonantei procurorului si judecatorul mi a admis plangerea si spune ca trimite cauza la parchet ptr inceperea urmariri penala si a completari cercetarilor.Trebuie sa primim hotararea acasa sau se trimite dosarul la parchet si cei de acolo ne vor anunta, cum se procedeaza////
Se trimite cauza la procuror.
Mai trebuie sa stiti ca dispoziţiile judecătorului de cameră preliminară sunt obligatorii pentru organul de urmărire penală.
cum aflu care sunt dispozitiile judecatorului de camera preliminara primesc hotarare acasa ///
Daca nu o primiti, mergeti si solicitati consultarea dosarului de UP.
cand am facut prima plangere penala am solicitat si o expertiza criminalistica a scrisului dosarul se clasase si la camera preliminara judecatorul spune ca trimite cauza la parchet ptr inceperea urmariri penale asta inseamna ca ne a aprobat si aceasta proba cine o v a plati si daca eu trebuie s o platesc cine ma va instiinta