Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... taxa de timbru recuperare timbru de mediu
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

taxa de timbru recuperare timbru de mediu

Buna ziua,

Care este valoare taxei de timbru ce trebuie platita pentru proces in instanta la recuperarea timbrului de mediu?
Multumesc
conform art 16 alin 2 OUG 80/2013- 10% din valoare, dar nu mazi mult de 300 de lei. Daca solicitati si anularea deciziei, inca 50 de lei.