avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1239 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... taxa de timbru recuperare timbru de mediu
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

taxa de timbru recuperare timbru de mediu

Buna ziua,

Care este valoare taxei de timbru ce trebuie platita pentru proces in instanta la recuperarea timbrului de mediu?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Consuela Scarlat , Avocat 13:25, 26 Mai 2017
conform art 16 alin 2 OUG 80/2013- 10% din valoare, dar nu mazi mult de 300 de lei. Daca solicitati si anularea deciziei, inca 50 de lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cuantumul taxei judiciare de timbru pentru acþiunea având ca obiect recuperarea taxei de poluare rasca anca rasca anca cat este in prezent valoarea taxei de timbru pentru recuperarea taxei pe poluare? [Mesaj editat - Vă rog să nu mai scrieţi exclusiv cu majuscule, nu este ... (vezi toată discuția)
Oug 80/2013 si recursul. Just-drept Just-drept Am pierdut un proces, insa mi s-a adus la cunostinta ca hotararea nu este definitiva, ca pot introduce actiunea in recurs. Recursul se timbreaza conform ... (vezi toată discuția)
Taxa auto (de poluare) DoruD DoruD am trei intrebari legate de recuperarea taxei auto: 1) ce valoare trebuie sa aiba timbrul judiciar pt actiune instanta ? 2) ce valoare are taxa judiciara ... (vezi toată discuția)