Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare contract de munca pensionare in cazul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare contract de munca pensionare in cazul bolnavului de cancer

Un salariat inceteaza activitatea dupa un an si sase luni de concediu medical cod 14. In baza carui articol fac decizia de incetare? Art. 61 lit.C Inaptitudine fizica sau/si pshihica a salariatului ?
Are emisa vreo decizie asupra capacitatii de munca de invaliditate gradul I sau II ?