Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... constructie pe teren aflat in coproprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

constructie pe teren aflat in coproprietate

Detinem un teren in coproprietate indiviza cu fratele sotului si am dori sa construim o casa doar pe numele nostru. Se poate elibera autorizatia doar pe numele nostru fara ca fratele sa aiba vreun drept asupra constructiei?
Va trebuie acordul tuturor coproprietarilor.
Se pot incheia tot felul de acte juridice.