Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Schimbare nume dupa nunta
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Schimbare nume dupa nunta

Buna ziua! Am si eu o intrebare avem nunta anul acesta. Iar la 3 zile dupa nunta vrem sa plecam in alta tara. Acum nu stim cum sa procedam. Daca imi fac pasaport e valabil pana ne intorcem vrem sa stam cam 7 zile. Ca am inteles ca se pot face buletinele si pe loc dar daca nu e gata in 3 zile pana plecam. Multumesc
Cum sa se faca buletine pe loc? Nu am auzit de asa ceva. Cel mai bine este sa va faceti un pasaport pe baza caruia sa parasiti tara pentru a pleca in luna de miere. Buletinul taiat oricum ramane la dvs. pana cand depuneti actele in vederea obtinerii unei noi carti de identitate pe noul nume.