Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Îngrădire acces
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Îngrădire acces

Buna ziua, Locuim dintr-un ansamblu format din 8 asociații de proprietari aflate la același număr. Se dorește închiderea curții interioare dar se poate face protejând doar 6 cele 8 blocuri. Suntem obligați si cei din cele 2 blocuri sa participam la cheltuielile de închidere? Este posibil sa ni se îngrădească accesul in curte in situația in care nu participam la cheltuieli?

Daca e comuna curtea ar trebui sa participe toti coproprietarii. Depinde de situatia juridica, dar si de cum anume se inteleg asociatiile.