Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cotă parte indiviză pentru case în ansamblu ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cotă parte indiviză pentru case în ansamblu rezidențial

Cum se calculează cota parte indiviză în cazul proprietăților case + curte la un ansamblu rezidențial? Proprietarii din ansamblul rezidențial nu detin aceeași suprafață.
Avem cota parte din drumul acces prin complex. Structura cheltuielilor se compune din:
- contractul individual munca pentru angajat tehnico administrativ
- contract administrare
- contract Enel iluminat public pe drum acces
- contract patrulare firma securitate
- diverse (consumabile mașină tuns gazon, freza zăpadă, etc.)