avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2003 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Va rog un raspuns
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Va rog un raspuns

Buna ziua,sunt mama eleva si am depus dosarul pentru indemnizatie,dar pentru a primii banii trebuie sa merg in continuare la scoala?? Am nascut in martie si mai depus dosarul in aprilie ,absente am doar pe luna mai.. Va rog un raspuns
Cel mai recent răspuns: Raluca41 , utilizator 13:30, 29 Mai 2017
Nu exista o astfel de conditionare in lege.
Multumesc pentru raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Va rog un raspuns Raluca41 Raluca41 Buna ziua..Sunt mama eleva care a nascut la sfarsitul lunii martie,am depus dosarul pentru prenatal dar nu stiu daca ar mai trebui sa merg la scoala pentru a ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie pentru cresterea copilului, mama eleva ancamargareta ancamargareta O mama minora, in varsta de 16 ani, eleva in clasa a X-a la un liceu teoretic (frecventeaza fara intrerupere cursurile de zi ale invatamantului ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie copil Alexandra-Maya Alexandra-Maya Buna ziua ! Pe 19 martie 2014 am nascut o fetita.Pana la sfarsitul lui ianuarie am fost la scoala(liceu) in clasa a XI-a.In februarie mi-am scos adeverinta ... (vezi toată discuția)