Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... operare Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

operare Revisal

Buna ziua, am urmatoarea situatie: salariat cu perioada indelungata de medical, a prezentat certificat medical pana la data de 20 Mai, urmeaza sa imi aduca decizia asupra capacitatii de munca (posibil gr III), cu ce data inceteaza contractul de munca? cum operez Revisal? E corect sa inceteze incepand cu urmatoarea zi in care este descoperit si sa transmit la data luarii la cunostinta , respectiv la data prezentarii deciziei asupra capacitatii de munca?

Multumesc
C.i.m. nu inceteaza de drept decat la data comunicarii deciziei de pensionare de gradul III de invaliditate.