Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incetare Cim de drept
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incetare Cim de drept

Buna ziua, in cazul in care salariatul aduce decizia asupra capacitatii de munca gr. II mai tarziu de data ultimei zile de medical? cu ce data inceteaza contractul? cu ce data transmit Revisalul?
Multumesc .
Contractul individual de munca existent inceteaza de drept la data comunicarii deciziei medicale asupra capacitatii de munca in cazul invaliditatii de gradul I sau II.

Data incetarii c.i.m. = data transmiterii in REVISAL.
....si zilele descoperite cum le consider? multumesc
In CFS sau in CO ori absent nemotivat.