Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... virare cont bancar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

virare cont bancar

Buna ziua!
avand in vedere ca,conturile bancare in calitate de persoana fizica sun blocate de catre executorul judecatoresc,pot cumpara un imobil?
tranzactia se face prin banca-cont bancar in contul cumparatorului,avand in vedere legea notariala ca valoarea depaseste 50 000lei.
Se poate face tranzactia?
Se poate face numai prin casierie. Mergeți la casieria băncii cu extrasul de cont care conține codul IBAN al vânzătorului și depuneți banii direct în contul lui.
Nu puteți depune banii prin virament bancar din contul BLOCAT al dvs în contul vânzătorului.