avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 498 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am condus cu permisul suspendat dupa ce imi expirase ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am condus cu permisul suspendat dupa ce imi expirase dovada

Se poate ca sa mai mi se dea dovada pt a putea conduce pina se solutioneaza cauza sunt sofer profesionist si prin asta ami castig existenta. Va rog sa mi spuneti ce sanse am .si ce mi se poate intampla ?. VA MULTUMESC.
Cel mai recent răspuns: lupci , utilizator 15:46, 5 Iunie 2017
Sanse minime.
In cel mai rau caz dosar penal - permis anulat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis de conducere italian suspendat in romania sorinrosca sorinrosca cetaten roman cu resedinta in italia,permis de conducere italian,judecat si condamnat la 7 luni cu suspendare+permis anulat pt alcool fara victime,fara pagube ... (vezi toată discuția)
Conducere cu dovada inlocuitoare a permisului de conducere expirata CostiS CostiS am si eu o problema mai delicata. in aprilie am avut un accident din care a rezultat ranirea usoara a unei doamne si permisul de conducere a fost retinut pana ... (vezi toată discuția)
Drept de circulatie reghina23 reghina23 am fost prins conducand cu permisul suspendat miau facut dosar si miau dat dovada fara valabilitate fara drept am facut cerere pt ami da drept de circulatie ... (vezi toată discuția)