Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Mutare departament inainte de revenire CIC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Mutare departament inainte de revenire CIC

Buna ziua am revenit din CIC nu am stiut ca departamentul meu a fost desființat fiind comasat cu un altul eu fiind data în alt compartiment . Este normal și legal? Iar acum se aude ca voi fi într-un alt departament este legal?
Daca departamentul a fost desfiintat, atunci angajatorul trebuie sa va ofere la revenirea din CCC un loc de muncă echivalent, având condiţii de muncă echivalente şi, de asemenea, sa beneficiati de orice îmbunătăţire a condiţiilor de muncă la care ar fi avut dreptul în timpul absenţei.

Dupa revenirea din CCC se poate modifica c.i.m. cu acordul partilor sau unilateral de catre angajator in conditiile prevazute de Codul Muncii.