Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Asigurari de viata la un credit bancar
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Asigurari de viata la un credit bancar

Am contractat un credit la o banca, cu ipoteca, pe termen de 15 ani si am achitat creditul in 10, iar in acesti 10 ani, an de an, am achitat si aproximativ 300lei/an, reprezentand Asigurare pe viata....Societatea de asigurari, trebuie sa-mi inapoieze vreo suma de bani?
cel mai probabil ati incheiat o polita de asigurare doar pentru protectie , in cazul acesta societatea de asigurari nu are ce sa va restituie
Daca ati incheiat o polita cu acumulare de capital(ma indoesc de asta, fiind vorba de o prima anuala de 300 lei) da, doar atunci puteti primi ceva.