Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... fise post functionari publici
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

fise post functionari publici

Am o dilema la cum se numeroteaza fisa postului la functionarii publici prevazuta in Hot. 611/2008? Nu am gasit nicaieri mentionat de unde se pot atribui nr. la fisa postului.Se instituie un registru cu numere doar pentru fise de post?ANFP verifica si acest aspect al numerotarii fisei postului.
In mod normal fisa de post primeşte numărul de criteriu sub care funcţionarul public respectiv este înregistrat in registrul de evidenţă al tuturor f.p. . Înregistrarea în acesta din urmă se face în funcţie de data numirii. Deci.........
Nu, nu se infiinteaza un registru in care sa se tina evidenta numai a fiselor de post.
Numarul fisei postului trebuie sa fie identic cu cel din legitimatia fiecarui functionar public (sau cu marca, cum i se mai spune).

Consilier juridic,
Gabriela Pintea