Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Persoana fizica autorizata la o societate de broker
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Persoana fizica autorizata la o societate de broker

sunt o persoana fizica autorizata la o soc de broker si ma intereseaza care ar fii cea mai convenabila posibilitate de functionare din punct de vedere a scutiirii de impozite si c.a.a.s(formularu 020,P.F.Asau un S.R.L)?
Pe baza unui contract cu o societate de broker si inregistrarii formularului 020, pot face decontarea cheltuielilor si a veniturilor din punct de vedere legal a codului fiscal si in baza carui articol de lege ?

dumneavoastra prestati sa inteleg niste servicii pentru o societate broker de asigurari? Daca sunteti PFA autorizata si colaborati cu aceasta firma in masura in care incasati venituri pe care le inregistrati veti plati si impozit. Din cate cunosc la PFA se deconteaza strict cheltuielile care au legatura directa cu desfasurarea activitatii.