Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... P.F.A doresc sa devin vanzator ambulant
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

P.F.A doresc sa devin vanzator ambulant

Ce trebuie sa fac si cum se procedeaza . Multumesc anticipat
Buna ziua,
daca PFA ul exista, este infiintat, atunci trebuie doar autorizarea activitatii la terti pentru a putea desfasura activitate pe teren. Cererea pentru aceasta autorizare se face la Registrul Comertului. Pentru detalii ne puteti contacta.
Cu stima, echipa Reinvent Consulting