Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Comercializare ochelari de vedere
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Comercializare ochelari de vedere

In Romania este legala comercializarea ochelarilor de vedere cu dioptrii prestabilite in centrele comerciale, benzinarii, buticuri etc? Fara a implica Oftalmologia. Am cautat o lege pentru comercializarea ochelarilor, dar nu gasesc nimic.
Multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~