avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Comercializare ochelari de vedere
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Comercializare ochelari de vedere

In Romania este legala comercializarea ochelarilor de vedere cu dioptrii prestabilite in centrele comerciale, benzinarii, buticuri etc? Fara a implica Oftalmologia. Am cautat o lege pentru comercializarea ochelarilor, dar nu gasesc nimic.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: corban , utilizator 12:15, 7 Iunie 2017
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obligativitate ochelari corectie la volan mariamirabela2000 mariamirabela2000 Exista vreun articol de lege care stipuleaza clar la ce dioptrii devine obligatorie purtarea ochelarilor de corectie la volan? Sau depindem de bunavointa ... (vezi toată discuția)
Control oftalmologic achitat de catre angajator irina_manole irina_manole Buna ziua, Care este suma minima pe care un angajator trebuie sa o asigure pentru controlul oftalmologic si ochelari? Am si o intrebare care ar putea fi ... (vezi toată discuția)
Dilema cu ochelarii florinf69 florinf69 Buna ziua, Am sa va povestesc in detaliu ca sa intelegi problema, astfel sa imi da-ti un sfat, poate o solutie. Pe data 06.09.2016 am fost la un consult ... (vezi toată discuția)