Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Amenda rovinieta - masina vanduta
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Amenda rovinieta - masina vanduta

am primit in pv de aplicare a unei amenzi de catre CNAIR pt ca in luna feb 2017 as fi circulat fara rovinieta valabila.
problema e ca masina a fost vanduta in decembrie 2016, cu contract de v - cumparare inregistrat la ANAF, masina radiata ... presupun ca noul proprietar nu a inmatriculat masina pe numele lui.
care sunt solutiile?
Formulati plangere contraventionala in termen pentru ca instanta sa anuleze acest proces verbal. In caz contrar, va trebui sa platiti acea amenda