Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Calatorie-copil-minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Calatorie-copil-minor

Spuneti-mi,daca-copilul-are-tatal-cetatean-român-copilul-are-nevoie-de-procura-de-la-tata-ca-sa-mearga-la-concurs-in-Româia,copilul-are-domiciliul-i-R.Moldova,si-suntem-divortati,tata-locuieste-in-România.
Buna seara,
La iesirea din tara, minorul va avea nevoie de aprobarea tatalui.
Chiar-daca-merge-la-locul-de-trai-al-tatalui.
Daca puteti iesi fara acordul tatalui din Moldova, intrebati in Moldova, ca noi habar n-avem.
Daca puteti dovedi ca are domiciliul in Moldova, nu va va trebui acordul tatalui nici la iesire din Romania.