Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cuib de porumbei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cuib de porumbei

In balconul de la etajul 6, care nu este inchis si-au facut cuibul de mai multi ani niste porumbei. Vecinii de la etajul inferior au reclamat ca acestia fac foarte mult zgomot si le murdaresc geamurile. Ce se poate face?
La etajul 6 nu locuieste nimeni? cu proprietarul nu ati luat legatura,lui ii convine situatia????
Multumesc. Întrebarea este ce se poate face ca sa nu mai revina porumbeii?
Avem nevoie de date ca sa va raspundem. Raspundeti intrebarii de mai sus.
Ati contactat DSV?
Raspunsul e simplu trebuie sa le " demolati" cuibul, rugati vecinul de deasupra s-o faca !
Multumesc.
Deci ei se plang , ei sa demoleze cuibul? Daca se ajunge la proces?