avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 761 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cuib de porumbei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cuib de porumbei

In balconul de la etajul 6, care nu este inchis si-au facut cuibul de mai multi ani niste porumbei. Vecinii de la etajul inferior au reclamat ca acestia fac foarte mult zgomot si le murdaresc geamurile. Ce se poate face?
Cel mai recent răspuns: amk1243 , utilizator 10:01, 12 Iunie 2017
La etajul 6 nu locuieste nimeni? cu proprietarul nu ati luat legatura,lui ii convine situatia????
Multumesc. Întrebarea este ce se poate face ca sa nu mai revina porumbeii?
Avem nevoie de date ca sa va raspundem. Raspundeti intrebarii de mai sus.
Ati contactat DSV?
Raspunsul e simplu trebuie sa le " demolati" cuibul, rugati vecinul de deasupra s-o faca !
Multumesc.
Deci ei se plang , ei sa demoleze cuibul? Daca se ajunge la proces?

Alte discuții în legătură

Deranj provocat de porumbei ctinliliana ctinliliana Buna dimineata,as dori sa stiu ce sanse am sa castig daca dau in judecata un vecin care creste porumbei(150-200) in oras la o distanta de 10 m de casa mea si ... (vezi toată discuția)
Porumbelul de la vecinul de deasupra (bloc cu apartamente) andravenache andravenache O cunostinta sta intr-un bloc turn. Un vecin de deasupra lui are balconul inchis, iar langa balconul vecinului si-au facut cuib niste porumbei (scot pui in ... (vezi toată discuția)
Sa zicem ca ai avea un vecin batran si senil care sta deasupra ... sorachan sorachan Sa zicem ca ai avea un vecin batran si senil care sta deasupra ta si care hraneste porumbeii din cartier in ambele balcoane, si tot zgomotul si mizeria de la ... (vezi toată discuția)