Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Sa zicem ca ai avea un vecin batran si senil care sta ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Sa zicem ca ai avea un vecin batran si senil care sta deasupra ...

Sa zicem ca ai avea un vecin batran si senil care sta deasupra ta si care hraneste porumbeii din cartier in ambele balcoane, si tot zgomotul si mizeria de la porumbei se revarsa asupra ta si iti murdareste balcoanele in fiecare zi. Ce ai face sa opresti situatia? S-a incercat sa se vorbeasca cu el, dar degeaba. A inceput sa isi puna prelate de plastic sa ascunda porumbeii in balcon. Pe langa asta are si acoperis la balcon din plexiglas, si porumbeii fac zgomot si mergand pe acesta.
Nu prea exista solutii, asteptati obstescul sfirsit al vecinului dvs.,
Exista o actiune in instanta cu obiect obligatia de a nu face, bazata pe raporturile de vecinatate.