Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... schimbare destinatie loc de parcare
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

schimbare destinatie loc de parcare

Buna seara ..in 2013 am cumparat un apartament la parter inalt in Constanta ,sub acest apartament am mai achizitionat alte 2 locuri de parcare ...am inceput renovarea aparamentului iar din acele 2 locuri de parcare am construit o camera care se uneste la apartament printr-o scara interioara..acum as dori sa intru in legalitate .
cum pot face? ce pasi ar trebui sa urmez? se poate schimba destinatia locurilor de parcare private in spatiu de locuit? tin sa precizez ca la subteranul blocului sunt unicul care a cumparat locuri de parcare ..... Am adus in discutie acceasi problema si in 2015..fara sa rezolv nimic pentru ca la timpul respectiv nu exista o lege care sa imi permita intrarea in legalitate. Astazi in 2017 exista o lege care sa imi permita obtinera autorizatiilor necesare. Va multumesc frumos.
În mod normal nu putea vinde nimeni locurile de parcare
Nicusorneacsu a scris:

........Astazi in 2017 exista o lege care sa imi permita obtinera autorizatiilor necesare. Va multumesc frumos.

Care-i legea aia ?

Daniel4x4, utilizator

........Astazi in 2017 exista o lege care sa imi permita obtinera autorizatiilor necesare.
Imi cer scuze, am uitat sa pun semnul "?" .Era o intrebare. Deci corect ar fi :
........Astazi in 2017 exista o lege care sa imi permita obtinera autorizatiilor necesare?????
Concret dv ati achizitionat 2 spatii de parcare ,respectiv ati dobandit calitatea de proprietar asupra respectivului spatiu achizitionat-care nu mai tin de parcarea initial proiectata si nu mai reprezinta parte comuna imobil
Contactati arhitect,proiectant pentru executare proiect tehnic necesar solicitarii autorizatiei de constructie