Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort

Buna dimineata. Am urmatoarea intrebare, si sper sa poata cineva sa-mi raspunda. Sunt cetatean german, rezident in Romania, casatorit in Germania(fara copii si bunuri comune). Sotia este de asemenea cetatean german, si locuieste in Germania. In ce conditii pot sa divortez?

Multumesc anticipat.
NRene, utilizator
De cand sunteti rezident in Romania? Sotia este de acord cu divortul?
Buna ziua, multumesc pentru raspuns. Sotia este de acord cu divortul, iar eu sunt de curand rezident in Romania.
Bună seara. Certificatul de căsătorie este transcris și in Ro? Ați avut un domiciliu comun?