avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1939 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Spalatorie auto tip de selfwash incadrare firma pers ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Spalatorie auto tip de selfwash incadrare firma pers juridica sau fizica

Buna ziua, sunt in postura in care doresc sa initializez o afacere de tip spalatorie auto de tip self wash. Din cele discutate cu diverse persoane mi s-a spus ca pot detine aceasta afacere fiind finantata din propriile economii fara a plati alte taxe suplimentare pana intr-o anumita limita. Realizand aceasta activitate se va derula pe principiul unui tonomat de cafea: clientul baga bani ii eliberez o fisa cu ajutorul caruia isi va spala masina, in acest sens nu emit nici un bon fiscal clientului final ( cel care doreste sa spele masina).
Are cineva informatii despre ce tip de firma ar trebui sa initializez ? Stiu doar codul CAEN 4520 precum si restul actelor ce fac referire la avize.
Imi poate oferi cineva cateva linkuri din care sa imi extrag ce am nevoie pentru acest gen de afacere, eventual ce tip de SRL sau PFA sa initializez ? Multumesc anticipat.

Alte discuții în legătură

Avizul de functionare ernest192 ernest192 Buna ziua as avea o intrebare eu vreau sa incep o afacere tip fast food cu o rulota prin piete si targuri am adaugat noul cod caen in actul constatator. Ce ... (vezi toată discuția)
Srl vs srl-d Slim2012 Slim2012 Va salut... Anul trecut am deshis un SRL unde sunt unic actionar, acum, am inceput sa ma documentez pe http://www.aippimm.ro despre fondurile europene ... (vezi toată discuția)
Registre pfa-contabilitate partida simpla DraglaGabriel DraglaGabriel Buna ziua, Va rog daca ma puteti ajuta Am un pfa Activitate principala 3213- fabricarea imitatiilor de bijuterii si nu cred ca complectez registrele cum ... (vezi toată discuția)