Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Sunt in fata portii. Nu mai pot intra in curte
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Sunt in fata portii. Nu mai pot intra in curte

Buna ziua,
Locuiesc in comuna Dascalu Ilfov. De curand au asfaltat strada si au facut santuri pe ambele parti ale carosabilului, dar fara a face si podet in dreptul fiecarei porti.
Primaria refuza sa-mi faca podet in dreptul portii pe unde intru in curte pe motiv ca nu are fonduri. Mi-au sugerat sa scot autorizatie si sa ma apuc sa mi fac eu pe domeniul public. Dar nu cred k pot obtine o autorizatie sa pot construi un podet pe domeniul public, si fara autorizatie nu pot face nimic ca imi vor da amenda. Mentionez ca sunt in cele mai bune relatii cu primarul. Ce pot face in acest caz?
Puteti formula actiune in instanta ptr."obligatia de a face" prin care sa obligati primaria la construirea unui podet.

Mentionez ca NU sunt in cele mai bune relatii cu primarul.