Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Curtea de Apel,decizie definitiva.
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Curtea de Apel,decizie definitiva.

Buna ziua.Daca s-a obtinut o decizie definitiva de la Curtea de Apel,legata de un caz de pensionare,se mai poate face recurs sau mai exista vreo cale de atac in alta parte.Am inteles, ca in functie de motivare s-ar mai putea face ceva sau nu.Dar unde si cum?
Mai puteti exercita caile de atac extraordinare:contestatia in anulare(503-508 NCPC) sau,revizuirea(art.509-513 NCPC) dar,doar daca va incadrati in aceste motive legale.