Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Deturnare clientela in proportie de 90% de fostul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Deturnare clientela in proportie de 90% de fostul angajat

Fost angajat al companiei, firma de dsitributie regionala, deturneaza clientela la care a avut acces.
Timp de cativa ani a avut relatie directa cu toti cleintii ,in calitate de persoana de vanzari,vizitandu-i saptamanal si vorbind telefonic de mia mutle ori pe saptamana.
Cu 6 luni inainte de a pleca din fimra mama isi crease impreuna cu alti actionari propria firma,folosindu-se de aceasta pentru a prelua cleintii nostri.
S-a discutat din timp cu toti clientii si furnziorii, in timpul in care era angajat

Avand in vedere acestea, care este cea mai rapida rezolvare, plangere la consiliul concurentei sau actiune in instanta?
moldenerg, utilizator
Este foarte bine ca aveti aceste masuri luate.
Sunt foarte importante in sustinerea cauzei.