Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale PFA , SRL ,II sau AF pentru transporturi ?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

PFA , SRL ,II sau AF pentru transporturi ?

Buna ziua
As dori sa deschid o societate ptr prestari servicii in domeniul transporturi ,dar....nu stiu sigur care dintre (PFA , SRL,II sau AF) ar fi mai bine. Intrebarea mea este ,care ar fi mai OK ? Am vazut pe net care sunt diferentele ,dar sunt atat ,,contabiliceste< explicate ca m am pierdut. Va rog imi poate spune si mie cineva ptr care sa optez ?
Va multumesc anticipat.
SRL.